Історія міста Берегове
У листопаді 1938 в результаті рішень Віденського арбітражу Берегове разом з частиною Закарпаття увійшло до складу Угорщини, було повернуто його ім'я Берегсас. У період квітня-травня місяців 1944 р., після перевороту державі Угорщини, коли влада в цій союзниці нацистської Німеччини перейшла безпосередньо до нацистів, на території почався геноцид єврейського населення. Євреї міста Берегове та Закарпаття також були в короткий час депортовані в табори смерті,-де більшість з них загинула.
У октябряберскій період 1944 р., з приходом радянської Червоної Армії в Закарпаття, була проведена депортація угорських та німецьких чоловіків в концтабори (під приводом, так званої триденної «маленької роботи»). Третина депортованих загинула.
У 1945 р. прорадянська Чехословаччина відмовилася від Прикарпатьської Русі в користь СРСР, і 23 січня 1946р. на території краю створили Закарпатську область, яка увійшла до складу Української РСР. Тоді ж місто знову перейменували на Берегове, воно стало центром Берегівського району.
У радянський період (1946-1991 pp.) У місті були побудовані багато промислові підприємства, створені житлові нові райони багатоквартирних будинків. У місті було розміщено Закарпатську геолого-розвідувальну експедицію, для сотень працівників якої був створений новий житловий мікрорайон. Вина виноробного підприємства «Радгосп Берегівський», створеного в 1954 році на базі колишньої резиденції пана а Шенборна, стали відомими на території всього Радянського Союзу.
Набули широкого визнання виробів меблевої фабрики. У 1967р. в місті була відкрито спортивна база «Закарпаття» на базі термальних вод (термальний басейн, кремнієво-вуглекисло-азот-хлоридно-натрієві джерела з високої мінералізації), що виходять на поверхню зі свердловин півтора кілометрової глибини. З 1991р. місто є районним центром у складі незалежної держави Україна.
У 2001 році Берегове став важливим містом, обласним підпорядкування, тай того ж року було створено Угорської Республіки консульство. Маючи давню і яскраву історію, Берегове насичене відповідними пам'ятками архітектури. Оскільки через Берегово протікає водний канал Верке, то для зручності огляду архітектурної спадщини можна розділити місто на лівобережну і правобережну частини.
Щороку в Берегове приїжджають тисячі туристів, щоб оздоровити себе, відвідавши термальні води. У цьому районі на глудіне більше кілометра проходять термальні води, унікальні за своїм складом. Відвідавши термальний басейн в Берегове можна вилікувати різні шкірні хвороби, хвороби опорнодвигательного апарату, просто підняти тонус і настрій. Це прекрасний туристичний центр.
05.07.2014, 1457 просмотров.
Главная → Интересное → Історія міста Берегове
- Свежие новости
- Новые статьи