Мультфільм Сімейка Крудс. Рецензія
Печерні люди - тема специфічна і складна, незалежно від того, персонажами чого вони стають - книг, фільмів або відеоігор. З кіно так зовсім варта, на жаль, тому що до сценаристів в індустрії трохи більше ніж завжди ставилися зневажливо, а тут такий матеріал, який не кожен таксист підніме, бо штампи та кліше з підручника працюють в даному випадку погано. Знову ж, небанальне серйозне фентезі про кам'яний вік саме по собі розвагу непопулярне, тому ніхто на таке грошей не дасть. У результаті справа обмежується фільмами-катастрофами про те, як у світі настає повний Еммеріх, і карикатурами на сучасність з газетами з кругляка. «Сімейка Крудс» поєднує обидва ці жанру.
Крудси живуть в печері, бояться всього нового і полюють за яйцями гігантських птахів, при цьому влаштовуючи щось середнє між цирковою виставою та американськими гірками. У сім'ї повний набір - від товстого сина до безсмертної тещі. Навіть якось ніяково від такої неприхованої, ем, продуманості. Дивно тільки, що про тещу жартують помітно частіше, ніж про дитяче ожиріння. Герої вітаються хором і періодично нагадують, що «ми сімейка Крудс, тому ми такі дивовижні, ябба-Дабба-ду!»
Потім до них додається самотній мандрівний людина розумна, що проповідує використання мозку замість сили, а також застережливий, що кінець близький, все в машину. Після чого вже кожна сцена так чи інакше втілює думку, що людина людиною став, тому що виліз з печери і проявив кмітливість. Ніяких лиходіїв в мультфільми не мають, криміналу ніхто не робить, небезпечні кішки насправді добрі всередині, і навіть континентальний дрейф з палаючої лавою і красивими клубами диму сприймається як феєрверк, що доповнює свято.
Тому конфлікти, суперечки, жарти - все відбувається від того, що поступово печерні люди стають більш цивілізованими. Короткий розповідь про еволюцію в смішних картинках - дівчаткам придумують взуття, стареньким - каталки, дітям - мобільники-черепашки, щоб не загубилися, і далі в такому дусі аж до серфінгу і фотографії на тлі ворсейшества. І все це по-доброму, для дітей, де дурні жарти змінюються старими і перевіреними, а іноді і смішними.
Але цільного мультфільму з «Крудсов» не виходить. У першу чергу це набір скетчів і атракціонів. Як і ті казки, які розповідав батько сімейства Крудсов, вони короткі і з однією тяглової мораллю. Є в мультфільмі непогані епізоди і невдалі, але завжди ясно - ось тут сцена, щоб посміялися підлітки, ось тут, щоб посміялися дорослі, ось зараз - атракціон, а у фіналі трохи передбачуваного драматизму.
Не виходить з цього одна велика історія, і заковика не в тому, що це роуд-муві і такий закон жанру - саме в хорошому роуд-муві завжди відчувається рух, і звичайно воно полягає в тому, що чим далі, тим гірше і сумніше .
Але в «Крудсах» руху немає. Зате є відчуття штучності і холодної розважливості, посередність, яке зростає з кожною хвилиною. Фактично це «Льодовиковий період» (ну, або «Земля до початку часів»), що зустрів «Флінтстоунів» - дивно, що так і не з'явився аналог білки з горіхом. Сюди б авторське бачення, яке, наприклад, колись було властиво «Піксар» та й того ж «Як приручити дракона». Доброти та інших уті-путі мультфільми не представляють, але він позбавлений нерва, тому що комусь не вистачило сміливості вилізти з печери, гарненько подумати і створити щось дійсно нове.
07.05.2013, 1913 просмотров.
дополнительные материалы по этой теме
- Свежие новости
- Новые статьи